Байконур останется российским до 2050 года vesti.ru - get the latest breaking news, showbiz & celebrity photos, sport news & rumours, viral videos and top stories from vesti.ru Daily Mail and Mail on Sunday newspapers.
RADIO OPOLE
NASA odwołała planowany na piątek start rakiety z bezzałogową kapsułą Boeinga CST-100 Starliner na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Misja została przełożona na 3 sierpnia. Na ISS po zadokowaniu problemy miał rosyjski moduł laboratoryjny Nauka, który wytrącił stację z jej normalnego lotu.
Kapsuła Starliner miała polecieć na ISS w ramach testowej misji Orbital Flight Test 2. Rakieta Atlas V, mająca ja wynieść w przestrzeń kosmiczną, miała wystartować z przylądka Canaveral.
Start rakiety z kapsułą Boeinga został odwołany z powodu problemów na stacji, które miały miejsce kilka godzin po zadokowaniu do niej rosyjskiego modułu laboratoryjnego Nauka, dostarczonego tam przez rosyjską agencję kosmiczną Roskosmos. W pewnym momencie kilka silników odrzutowych Nauki samoczynnie odpaliło się, powodując, że cała stacja przechyliła się o 45 stopni w stosunku do swojej normalnej pozycji na orbicie.
MiÄdzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), źródÅo: Wikipedia Commons / Inne NASA odwoÅaÅa planowany na piÄ tek start rakiety z bezzaÅogowÄ kapsuÅÄ Boeinga CST-100 Starliner na MiÄdzynarodowÄ StacjÄ KosmicznÄ (ISS). Misja zostaÅa przeÅożona na 3 sierpnia. Na ISS po zadokowaniu problemy miaÅ rosyjski moduÅ laboratoryjny Nauka, który wytrÄ ciÅ stacjÄ z jej normalnego lotu.
KapsuÅa Starliner miaÅa polecieÄ na ISS w ramach testowej
misji Orbital Flight Test 2. Rakieta Atlas V, majÄ ca ja wynieÅÄ w przestrzeÅ kosmicznÄ , miaÅa wystartowaÄ z przylÄ dka Canaveral.
Reklama
Start rakiety z kapsuÅÄ Boeinga zostaÅ odwoÅany z powodu problemów na stacji, które miaÅy miejsce kilka godzin po zadokowaniu do niej rosyjskiego moduÅu laboratoryjnego Nauka, dostarczonego tam p
Atlas V, mająca ja wynieść w przestrzeń kosmiczną, miała wystartować z przylądka Canaveral.
Reklama
Start rakiety z kapsułą Boeinga został odwołany z powodu problemów na stacji, które miały miejsce kilka godzin po zadokowaniu do niej rosyjskiego modułu laboratoryjnego Nauka, dostarczonego tam przez rosyjską agencję kosmiczną Roskosmos. W pewnym momencie kilka silników odrzutowych Nauki samoczynnie odpaliło się, powodując, że cała stacja przechyliła się o 45 stopni w stosunku do swojej normalnej pozycji na orbicie. Utrata kontroli
Kierownik amerykańskiego
programu ISS Joel Montalbano poinformował, że utrata kontroli lotu stacji kosmicznej, z siedmioma członkami załogi na pokładzie, trwała nieco ponad 45 minut. W tym czasie kontrolerzy lotu ISS na Ziemi przywracali jej odpowiednie położenie za pomocą sterów strumieniowych.