Česká školní inspekce ve své srpnové analýze potvrdila, že distanční výuka se na studijních výsledcích žáků a studentů podepsala negativně. Spousta z nich totiž potřebuje doplnit mezery ve znalostech. K tomu by jim mělo pomoct hlavně doučování, které v rámci Národního plánu doučování posiluje ministerstvo školství. Jak to ale s doučováním aktuálně je v praxi?
V souvislosti s pandemií koronaviru a následky distanční výuky je české školství pod drobnohledem. Ústav pro studium totalitních režimů ve čtvrtek zahájil již 12. ročník letní školy pro učitele. Ta znovu otevírá citlivé téma školních osnov – zejména těch, které se týkají dějepisu. Je nějaká šance, že se konečně posílí výuka moderních dějin, která by mohla být pro děti zajímavější než období pravěku a starověku? Redakce TN.cz hledala odpovědi.
Opatření určující to, že žáci, kteří se na začátku školního roku neotestují na koronavirus, by museli mít po celou dobu ve škole zakrytá ústa a nos, podle předsedy Asociace krajů a hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby fungovat nebude. Na testování PRC metodou ve školách podle něj nejsou dostatečné kapacity. Řekl to v úterním Interview ČT24.
V Česku za poslední den přibylo 191 nových případů onemocnění covidem-19, což je zhruba o třicet více než minulý týden. Nad hodnotou jedna se od neděle také drží takzvané reprodukční číslo, které značí, kolik lidí se může nakazit od jednoho pozitivně testovaného, aktuálně je 1,1. Od pondělí se ztíží návrat do Česka z Belgie, Dánska, Švédska, Litvy a San Marina. Na takzvané mapě cestovatele se posunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy.