comparemela.com


Український політичний TikTok: “Велике будівництво”, Зеленський, хейт Порошенка та “жосткий” Тєрєхов
Український політичний TikTok: “Велике будівництво”, Зеленський, хейт Порошенка та “жосткий” Тєрєхов
TikTok – соціальна мережа китайського походження, яка розвивається найбільшими темпами у світі. Зараз її користувачами є близько двох мільярдів жителів планети. Українці теж стали фанатами коротких – до трьох хвилин, у середньому 15-секундних – відео: за даними HypeAuditor, Україна входить до топ-25 країн світу за кількістю фоловерів. За даними «Kantar Україна», минулого літа в нас було 1,23 мільйона мобільних користувачів застосунку TikTok. У січні 2021-го Інтернет Асоціація України заявила про 5 мільйонів користувачів соцмережі в Україні, а от агенція Wideworks (офіційний партнер TikTok в Україні, – LB.ua) нарахувала 3,2–3,4 мільйона і приріст у 700-900 тисяч за рік.
При цьому аудиторія соцмережі змінюється. Якщо першими в TikTok пішли дівчата віком від 13 років, то зараз аудиторія дорослішає. За словами голови комітету з питань інтернет-реклами Інтернет Асоціації України Івана Куриченка, нині 60% користувачів TikTok становить молодь віком від 18 до 35 років, а контент стає серйознішим і якіснішим.
Фото: Depositphotos/ Daniel.Constante
Слідом за відносно дорослою аудиторію прийшли і політики. Політичний контент у TikTok – це не звіти про роботу чи привітання з усіма можливими святами, як у Facebook. Це короткі відео, замасковані, а іноді й не замасковані під розважальний контент.
Спеціалісти з медіаконтенту говорять, що за один-два тижні на підставі уподобань, хештегів і підписок соцмережа повністю підлаштовується під вас і генерує наповнення, цікаве саме вам.
Журналіст LB.ua сумлінно користувався два тижні TikTok й аналізував виключно український політичний контент. Які меседжі закладають українські політики в соцмережі? Чому Зеленський у TikTok – найкращий президент, а Тєрєхов – порядки в Харкові? Як у TikTok розгортається боротьба з проросійською пропагандою і хто найбільший політичний тікток-блогер України?
Як працює TikTok
TikTok з'явився 2016 року в Пекіні, програму розробила компанія ByteDance. Як і багато чого в Піднебесній, TikTok має іншу власну назву – «Доуінь». З 2018 року соцмережа вийшла за межі Китаю і стала TikTok.
Вона дуже швидко здобула мегапопулярність і зараз налічує понад два мільярди користувачів у всьому світі.
Увесь контент у TikTok – короткі вертикальні відеоролики тривалістю від 15 секунд до трьох хвилин, зняті під накладену музику, звуки чи просто у розмовному форматі, їх називають «тіктоками». Жанри – від персональних блогів або танцювальних роликів до гумористичних скетчів, лайфхаків, навчального та політичного відео.
Поріг входження у TikTok мінімальний. Щоб дивитися відео, не потрібно навіть реєструватися. Пошук контенту відбувається за музикою, ефектами, ключовими словами та тегами. Також у TikTok є рекомендації: користувачу не потрібно шукати відео – алгоритм сам підбирає наповнення на підставі того, що юзер дивився, лайкав і коментував раніше.
Головна відмінність алгоритму TikTok від усіх інших – орієнтація на контент, а не на підписки на окремих блогерів. Соцмережа ділить користувачів на так звані кластери і дає кожному схожий контент. Тому відео невідомих користувачів часто потрапляє у тренди.
Незважаючи на свою показну наївність, TikTok - дуже потужна кіберзброя Китаю. У США соцмережу неодноразово звинувачували у шпигуванні за користувачами та незаконному збиранні даних.
У травні 2020-го хакер на прізвисько bangorlol розшифрував код TikTok. Виявилося, що соцмережа відправляє до Китаю дані після одного-трьох кліків у застосунку смартфона. Програма краде все: паролі, особисте листування, замітки, інформацію про грошові перекази, фотографії та відеофайли.
Також код програми має захист від злому. Якщо програма бачить, що її ламають, вона “залягає на дно” і зупиняє збір ваших даних.
З листопада 2019 року суд штату Каліфорнія розглядає колективний позов проти TikTok.
Ще в TikTok існує цензура. За даними видання The Guardian, алгоритм соцмережі блокує поширення роликів з критикою китайської влади, інформацію про події на площі Тяньаньмень чи геноцид червоних кхмерів у Камбоджі. Також обмежує відео про релігійні конфлікти та сепаратизм, зокрема в Тибеті. Також сервіс має стоп-лист з 20 національних лідерів. Серед них голова КНР Сі Цзіньпін, експрезидент Дональд Трамп, російський диктатор Володимир Путін і всі лідери Північної Кореї.
В Індії соцмережу вже заборонили офіційно. За часів президентства Трампа це хотіли зробити і в США. У лютому 2021 року на сайті президента України з'явилася петиція з проханням заборонити соцмережу, але вона набрала трохи більше від трьох тисяч підписів.
Зеленський – найкращий президент
Політичний TikTok в Україні перебуває у стадії зародження. Журналіст LB.ua проаналізував понад 200 акаунтів, які мають 1000 і більше підписників.
Найбільшою зіркою українського політичного TikTok можна назвати Володимира Зеленського. Відео з хештегом «зеленський» має понад 950 мільйонів переглядів, «владимирзеленский» – 127 мільйонів, «Зеленськийпрезидент» – майже 78 мільйонів, «зеленскийлучший» – 34 мільйони. Хештег із «зеленськийлох» – 1,5 мільйона переглядів.
Ще одним напрямком для піару президента і партії «Слуга Народу» є різноманітні політичні канали. Там поширюється і серйозний, і розважальний контент. Наприклад @kwartaltv. Він себе позиціонує як головний політичний TikTok України і розповідає про «Треш на укрTV». На подібних каналах в основному схвальні відео про дії влади та критика «Голосу» і «Європейської Солідарності». Наприклад, в одному ролику нардепка Ірина Верещук вправно відповідає на питання журналіста про Конституцію України, його підписано: «Ирина, первый нардеп, кто шарит за Конституцию». Або от голова фракції «Слуга Народу» в парламенті Давід Арахамія радить журналістам публікувати поіменне голосування за «антиолігархічний закон».
З іншого боку, показують фрагмент політшоу на «1+1» з картонною копією Ірини Геращенко з написом «Плюсы затролили Геру» чи як Зеленський ішов через усю Верховну Раду говорити з нардепом Олексієм Гончаренком.
Також у політичному TikTok дуже активно піарять проєкти Володимира Зеленського. Відео з хештегом «Велике будівництво» має вже 1,5 мільйона переглядів. Тут кілька нюансів. Є офіційні відео, приміром, як президент перевірив дорогу Київ–Кривий Ріг, підписано: «Тільки він думає про країну». А є різні блогери, які роблять відео з якісними дорогами.
Як-от myroslav1808 – він водій фури, возить щебінь на ремонти і знімає про це. Чи basiukserg, який радіє, як круто, що на його Рівненщині є нова дорога.
Офіційні сторінки у TikTok мають лише кілька великих українських ЗМІ. Наприклад, у ТСН є 22,5 тисячі підписників. Безпосередньо «1+1» має майже 150 тисяч фоловерів. Постять усе підряд – від бійки у Верховній Раді до чемпіонату з копання могил у Росії та Наді Дорофєєвої в метро. Але все це мало стосується політики.
А от у TikTok @hromadske майже 30 тисяч підписників та майже 1,5 мільйона лайків. Там розповідають про центри вакцинації, «Північний потік-2», питають у людей про вступ до НАТО та легалізацію одностатевих шлюбів.
На дві тисячі підписників менше в проросійської «Страна.ua», де постять цитати Путіна, Кіркорова і навіть Шойгу.
TikTok є у «Скрипін.ua», «Ісландії» та «Стопкору».
Цікавий TikTok з 15 тисячами підписників у «Правда тут Львів» і маріупольського телеканалу «МТВ», хоч і на останньому можна зустріти цитати народного депутата та православного олігарха Вадима Новинського, але їхній TikTok, як і видання «Бабель», в основному про будні роботи журналістів.
Серед відомих журналістів зіркою TikTok, безперечно, є Дмитро Гордон. Він, мабуть, головний мем усього українського TikTok. Відео з хештегом «гордон» подивились майже 612 мільйонів разів, «дмитро гордон» - 111 мільйонів. У нього 275 тисяч підписників і 3,6 мільйона лайків. Його канал – це вирізки з інтерв'ю, які бере він і які беруть у нього. Гордон також хвалить Зеленського та критикує Порошенка.

Related Keywords

Tiananmen ,Beijing ,China ,United States ,Donbass ,Ukraine General ,Ukraine ,Zelenskiy ,Astrakhanskaya Oblast ,Russia ,Metalist ,Donets Ka Oblast ,Iceland ,Fedina ,Krasnoyarskiy Kray ,Kharkiv ,Kharkivs Ka Oblast ,Rivne ,Rivnens Ka Oblast ,Cambodia ,Vinnitsa ,Vinnyts Ka Oblast ,North Korea ,Kyiv ,Kyyiv ,Misto ,Krymno ,Chinese ,Ukrainian ,Soviet ,Russian ,Dmitry Gordon ,Donald Trump ,Irene Vereschuk ,Sergei Prytula ,Alexei Leonov ,Alex Goncharenko ,Vladimir Putin ,Alexei Goncharenko ,Dmitry Gordon Olesya ,Nicholas Tishchenko ,Deputy Alexei Goncharenko ,Olesandr Polonsky ,Natalia Vlaschenko ,Irina Vereschuk ,Vladimir Zelensky ,Oleg Lyashko ,Dnipro Boris Filatov ,Irene Gerashchenko ,Peter Poroshenko ,Parliament David Arahamiya Self ,Supreme Council ,Middle Kingdom ,Social Network ,Online President Ukraine ,President Political ,Official Channel ,Largely It Saakashvili ,Servant People ,For Example ,European Solidarity ,Constitution Ukraine ,Road Horn ,Poroshenko Commercials ,For Example Channel ,Zelensky Well ,Now Pass ,New Channel ,President Ukraine ,Sofia Fedina ,Strategy Trio ,Servants People ,Novel Lozinski ,Prime Minister ,Vitali Nickname ,Kharkiv Games ,New Kernes ,Monument Kernes ,Ukrainian Central ,Ukrainian Media ,Supreme Board ,Mariupol Channel ,Onto Channel ,Dmitry Gordon Olesya Batsman ,Ukrainian The Truth ,Novel Tailor ,பெய்ஜிங் ,சீனா ,ஒன்றுபட்டது மாநிலங்களில் ,உக்ரைன் ,ரஷ்யா ,ஐஸ்லாந்து ,கம்போடியா ,வடக்கு கொரியா ,க்யிவ் ,மிஸ்டோ ,சீன ,உக்ரேனிய ,சோவியத் ,ரஷ்ய ,டமிட்ரீ கோர்டந் ,டொனால்ட் துருப்பு ,விளாடிமிர் புட்டின் ,உச்ச சபை ,நடுத்தர கிஂக்டம் ,சமூக வலைப்பின்னல் ,ப்ரெஸிடெஂட் பொலிடிகல் ,அதிகாரி சேனல் ,வேலைக்காரன் மக்கள் ,க்கு உதாரணமாக ,ஐரோப்பிய ஒற்றுமை ,இப்போது பாஸ் ,புதியது சேனல் ,ப்ரெஸிடெஂட் உக்ரைன் ,ப்ரைம் அமைச்சர் ,உக்ரேனிய மைய ,உக்ரேனிய மீடியா ,உச்ச பலகை ,

© 2024 Vimarsana

comparemela.com © 2020. All Rights Reserved.