Jednom Bečanka, uvijek Bečanka
Potomci osoba koji su zbog političkog pritiska bile prisiljene napustiti nacionalsocijalističku Njemačku imaju doživotno pravo na njemačko ili austrijsko državljanstvo. To je teorija. U praksi to izgleda malo drugačije.
Kada je Melissa Hacker 1990. sa svojom majkom Ruth po prvi put posjetila Austriju, majka joj je rekla da se ni pod koju cijenu ne koristi podzemnom željeznicom. „Rekla mi je da ne plaćam za željeznicu kako ni bi pomagala fašističku državu“, sjeća se Melissa.
Nepovjerenje u državu Austriju je bilo duboko usađeno u svijest Ruth Morley koja je 1939. zajedno s grupom djece bila prisiljena napustiti Beč, koji je tada pripadao tzv. Trećem Reichu. Na kraju je emigrirala u SAD i nikada više nije posjetila rodnu Austriju (na naslovnoj fotografiji s roditeljima tijekom izleta u okolici Beča).
Jednom Bečanka, uvijek Bečanka
Potomci osoba koje su zbog političkog pritiska bile prisiljene napustiti nacionalsocijalističku Njemačku imaju doživotno pravo na njemačko ili austrijsko državljanstvo. To je teorija. U praksi to izgleda malo drugačije. Ruth Morley (u sredini) tokom izleta sa roditeljima
Kada je Melissa Hacker 1990. sa svojom majkom Ruth po prvi put posjetila Austriju, majka joj je rekla da se ni pod koju cijenu ne koristi podzemnom željeznicom. „Rekla mi je da ne plaćam za željeznicu kako ni bi pomagala fašističku državu , sjeća se Melissa.
Nepovjerenje u državu Austriju je bilo duboko usađeno u svijest Ruth Morley koja je 1939. zajedno s grupom djece bila prisiljena napustiti Beč, koji je tada pripadao tzv. Trećem Reichu. Na kraju je emigrirala u SAD i nikada više nije posjetila rodnu Austriju.