Tartu ettevõte TBD-Biodiscovery arendab ja toodab ravimite toimeaineid ja teisi keerulisi keemilisi aineid juba aastast 2006, kuid viimaste aastatega on ettevõte mitu korda kasvanud. Asutaja ja juhatuse liikme Andrus Tasa sõnul on see ühest küljest hästi tehtud töö tulemus, teisalt võib aga öelda, et õige aeg jõudis lihtsalt kätte.
Kas Eesti kuulub Euroopa arenenud demokraatiate hulka või oleme selles grupis, kus on paljud uuemad, peamiselt Ida-Euroopa ELi-i liikmesriigid? Sellele küsimusele on kohane vastata küsimusega: mille alusel riike võrreldakse?
Aastatel 2003–2015 vähenes alkoholi igakuine tarvitamine noorte seas nii Baltimaades kui ka Soomes ja Rootsis. Sealjuures tarvitavad Leedu noored nüüdseks kaks korda vähem alkoholi kui sajandi alguses. Ehkki kõigi uuritud riikide noorte alkoholitarvitamine on vähenenud, ületab see tüdrukutel kohati poiste oma, selgub Eesti terviseteadlaste uuringust.
Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis toimub 17.–18. septembrini konverents, kus teadlased Eestist, Soomest, Saksamaalt, Lätist, Suurbritanniast ja Ameerika Ühendriikidest aitavad filosoofia ja kirjanduse toel mõista, kuidas on meie ühiskond ette kujutanud reaktsioone pandeemiatele, ning seekaudu mõtestada praegust Covid-19 kriisi.
Kui laps kasvab üles stabiilses kodus, kus alati on laual hea toit ja pereliikmed raha pärast ei kiskle, kujunevad tema nägu ja kehaehitus korrapärasemaks. Sümmeetrilisema näoga ja muidu enesekindlaks kasvanud inimesel on aga lihtsam omakorda elus edukas olla ja kaaslast leida, viitab Eesti teadlase osalusel valminud uuring.