TVN24
Zaloguj się
Zaloguj się 5:42
Autor:
Reuters ArchiveDepartamentu Stanu bada nowe przypadki tak zwanego syndromu hawańskiego
Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price poinformował w poniedziałek, że amerykański resort dyplomacji prowadzi dochodzenie w sprawie nowych przypadków tak zwanego syndromu hawańskiego wśród dyplomatów w Wiedniu. New Yorker podał w weekend, że od objęcia władzy przez Joe Bidena około 20 amerykańskich dyplomatów w Wiedniu doznało tajemniczych objawów neurologicznych - między innymi migren, zawrotów głowy, nudności, nagłego uczucia ucisku.
Według New Yorkera szef CIA William Burns uważa, że dyplomaci są celem ataków. Jedna z najczęstszych hipotez mówi, że powodem może być promieniowanie mikrofalowe, ale nie zostało to udowodnione. W czerwcu administracja Bidena powołała dwa nowe panele ekspertów do zbadania przypadków syndromu i opracowania środków chroniących dyplomatów.
RYNKI ZAGRANICZNE
USA oskarżają Iran o próbę zrzucenia odpowiedzialności za impas w rozmowach nuklearnych W negocjacjach nuklearnych uczestniczą delegacje Iranu, Rosji, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Unii Europejskiej, natomiast Amerykanie biorą w nich udział pośrednio.
fot. Shutterstock
Stany Zjednoczone oskarżyły w sobotę Iran o oburzające działania, mające na celu zrzucenie odpowiedzialności za impas w rozmowach o ożywieniu umowy nuklearnej z 2015 roku. Waszyngton zaprzeczył także, jakoby osiągnięto jakiekolwiek porozumienie w sprawie wymiany więźniów.
Główny irański negocjator nuklearny Abbas Arakchi zakomunikował wcześniej w sobotę na Twitterze, że negocjacje w Wiedniu nie zostaną wznowione, dopóki nie zostanie zatwierdzony nowy rząd w Teheranie, co ma nastąpić w sierpniu. Szósta sesja rozmów zakończyła się pod koniec czerwca, a termin siódmej nie został jeszcze wyznaczony.
Washington Post o ustawie przeciw TVN: To wymaga silnej odpowiedzi USA wiadomosci.gazeta.pl - get the latest breaking news, showbiz & celebrity photos, sport news & rumours, viral videos and top stories from wiadomosci.gazeta.pl Daily Mail and Mail on Sunday newspapers.
RADIO OPOLE
W poniedziałek podczas protestu na przedmieściach Hawany zginął mężczyzna, kilka osób jest rannych- poinformowały we wtorek władze. Kuba ograniczyła dostęp do mediów społecznościowych i platform komunikacyjnych.
Tysiące Kubańczyków przyłączyło się w niedzielę do demonstracji przeciwko głębokiemu kryzysowi gospodarczemu ,niedoborom podstawowych towarów i przerwom w dostawie prądu. Protestowali także wobec sposobu, w jaki rząd radzi sobie z pandemią koronawirusa i ograniczaniem swobód obywatelskich.
Protesty, rzadkie w kraju, w którym sprzeciw społeczny jest mocno ograniczony, w dużej mierze ucichły w niedzielę wieczorem, gdy siły bezpieczeństwa zostały rozmieszczone na ulicach, a prezydent Miguel Diaz-Canel wezwał zwolenników rządu do wyjścia na ulice i walki w obronie swojej rewolucji.
Wiadomości dzisiaj 03:43
Wtorek to kolejny dzień protestów na Kubie. Na ulice tego komunistycznego kraju znów wyszli ludzie protestujący przeciwko brakom w zaopatrzeniu, ograniczaniu internetu i słabej (w ich mniemaniu) walce z pandemią COVID-19. Władze w Hawanie cały czas marginalizują jednak skalę wystąpień, choć w trakcie zamieszek zginął już jeden z manifestantów. Foto: AA/ABACA / PAP
Mieszkańcy Kuby wyszli na ulicę, by protestować przeciwko biedzie, jaka ogarnia kraj w związku z pandemią
Choć manifestacje w Hawanie i innych dużych miastach na wyspie są największymi od rewolucji z lat 60., komunistyczne władze kraju je marginalizują. O wywoływanie niepokoju oskarżają one amerykańskich agentów