Üldisemas plaanis oli Nõukogude Liidu dissidentlik liikumine eelkõige intelligentsi vastuhakk valitsevale režiimile ja nõudmised puudutasid eelkõige elementaarseid inim- ja kodanikuõigusi. Regiooniti võis dissidentlik liikumine olla väga erinev, kuni vastandlike lõppeesmärkideni välja, kirjutab Peeter Kaasik. Artikkel ilmub koostöös Eesti Mälu Instituudi portaaliga CommunistCrimes ("Kommunismikuriteod").
Tallinna linnamuuseumi näitus «SoomEst vabaduse viise otsimas. 1960–1991» püüab ühte tuppa koondada kõike seda, mida nõukogude aparatšikud kurjalt «lääne ees lömitamiseks» nimetasid. Lömitas ka siinkirjutaja ja tunneb näitust vaadates südant pitsitamas nostalgia siirupist kämmalt.
Täna möödub kolmkümmend aastat, kui viimane ülemnõukogu ööpäeva viimasel tunnel võttis vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest. See on meie rahva jaoks hetk, mil taastati iseseisvus. Hea, et hääletus ja ülemnõukogu juhataja Ülo Nugise haamrilöök on salvestatud ja tähtpäevadel meile olnut meelde tuletab.
Esitage endale igal hommikul küsimus: mida mina saan teha iseenda ja oma riigi heaks. Ja tehke iga päev midagi iseenda, oma lähedaste, kolleegide, sõprade ja Eesti heaks. Ja kui te olete seda teinud, siis on päev korda läinud ja Eesti elu edenenud, ütles Ants Veetõusme XIV riigikogu ja 20. Augusti Klubi pidulikul istungil peetud kõnes.
Talibani juhid on saabunud maapaost Katarist tagasi Afganistani. Nende hulgas on Talibani kaasasutaja mulla Abdul Ghani Baradar, keda tervitas lennujaamas rõõmustav rahvahulk. Tõenäoliselt saab temast Afganistani uus juht.