comparemela.com


ТАСС: Страните от Г-7 приеха заключителното изявление
13 Юни 2021 | 17:40 | Агенция "Фокус"
Снимка: Sky News
Карбис Бей. Страните от Г-7 призоваха властите в Беларус да проведат нови "свободни и честни" президентски избори. Това се казва в комюникето, прието в неделя след резултатите от тридневната среща на върха на лидерите на неформалната асоциация на Великобритания, Германия, Италия, Канада, САЩ, Франция и Япония в град Карбис Бей, предава
TACC.
„Призоваваме режима да промени курса и да изпълни препоръките на независимата експертна мисия на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) по Московския механизъм, да влезе в смислен диалог с всички части на обществото и да проведе нови свободни и честни избори ", се казва в документа от 25 страници.
Страните от Г-7 ще си сътрудничат при изправянето пред съда на лицата, замесени в инцидента с принудителното кацане на самолета на ирландската авиокомпания Ryanair в Минск, на борда на който беше един от основателите на канала в „Телеграм“ NEXTA, обявен за екстремистки в Беларус, Роман Протасевич.
"Ние сме дълбоко загрижени от продължаващите атаки от страна на беларуските власти срещу правата на човека, основните свободи и международното право, илюстрирани от принудителното кацане на полет FR4978 и ареста на независимия журналист и неговата спътница. Ще работим заедно, за да привлечем под отговорност виновните лица, включително чрез санкции и ще продължим да подкрепяме гражданското общество, независимите медии и правата на човека в Беларус ", се казва в документа на 25 страници
Корпоративен данък
Лидерите на Г-7 се договориха да започнат подготовка за въвеждането на глобален корпоративен данък минимум от 15%.
"Нуждаем се от данъчна система, която е справедлива по целия свят. Сега ще продължим дискусията си, за да постигнем консенсус относно глобално споразумение за балансирано решение на данъчните права и амбициозен глобален минимален (корпоративен) данък от 15%", се казва в изявлението .
Положението в Мианмар
Лидерите на Г-7 призовават военните от Мианмар, които дойдоха на власт след преврат, да прекратят насилието и да освободят задържаните по време на протестите.
"Ние осъждаме най-категорично военния преврат в Мианмар и насилието, извършено от силите за сигурност на Мианмар. Призоваваме за незабавното освобождаване на задържаните", се казва в изявлението.
Денуклеаризация на Корейския полуостров
Лидерите на страните от Г-7 призовават Северна Корея да извърши пълна денуклеаризация, както и да възобнови диалога със САЩ, който страните проведоха, включително по този въпрос.
„Призоваваме за пълна денуклеаризация на Корейския полуостров и за проверимото, необратимо отказване от незаконно оръжие за масово унищожение и балистични ракети на Корейската народна демократична република (КНДР) в съответствие с всички съответни резолюции на Съвета за сигурност на ООН. Приветстваме ангажиментът на САЩ да продължат дипломатическите усилия в координация с всички партньори и да призоват КНДР да си взаимодействат и да възобновят диалога “, се казва в документа.
Освен това лидерите на Г7 призоваха КНДР да реши проблема със спазването на човешките права и да уреди въпроса с отвлечените японски граждани.
През юни 2018 г. в Сингапур се проведе първата среща на върха между САЩ и КНДР, след което беше приет съвместен документ. След това Пхенян се ангажира да денуклеаризира Корейския полуостров в замяна на гаранции за сигурност от Вашингтон. През февруари 2019 г. в Ханой се проведе втората среща на върха с участието на тогавашния американски президент Доналд Тръмп и лидера на КНДР Ким Чен-ун. Там след няколко срещи, включително лице в лице, страните не можаха да се споразумеят и не подписаха общ документ.
На 30 юни 2019 г. се състоя третата среща между Тръмп и Ким Чен-ун, която се проведе в демилитаризираната зона на границата на КНДР и Република Корея. На 5 октомври 2019 г. представители на Вашингтон и Пхенян проведоха контакти на работно ниво в Швеция, но тези преговори приключиха без резултат.
Сътрудничество с Китай
Лидерите на Г-7 обявиха намерението си да си сътрудничат с Китай по отношение на изменението на климата и опазването на биологичното разнообразие.
"По отношение на Китай и конкуренцията в световната икономика, ние ще продължим да се консултираме относно нашите общи подходи за оспорване на непазарни политики и практики, които подкопават справедливото и прозрачно функциониране на глобалната икономика. В контекста на ангажиментите на всяка страна в многостранната система ще си сътрудничим, когато тя отговаря на взаимни интереси, по общи глобални предизвикателства, по-специално по въпросите на изменението на климата и биологичното разнообразие в рамките на COP-26 (26-та конференция на страните по Рамковата конвенция на ООН за изменението на климата) и други многостранни дискусии", се казва в документа.
„В същото време, като правим това, ние ще популяризираме нашите ценности, включително като призоваваме Китай да зачита човешките права и основните свободи, особено по отношение на Синдзян и тези права, свободи и високата степен на автономия на Хонконг, която е посочена в Съвместната декларация между Китай и Великобритания и в Основния закон ", се казва в съобщението.
Ядрената сделка с Иран
Г-7 подкрепя възобновяването на ядрената сделка с Иран, но призовава Техеран да спре разработването на ракетната си програма.
"Приветстваме обсъждане по същество между участниците в Съвместния всеобхватен план за действие, особено със Съединените щати, насочено към връщане на САЩ и Иран към ангажиментите по ядрената сделка", се казва в изявлението.
Страните от Г-7 също „настояват Иран да спре всички дейности, свързани с балистични ракети и въпроси, свързани с неразпространението на оръжията, които нарушават Резолюция 2231 на Съвета за сигурност на ООН и други съответни резолюции“.
Олимпийски игри в Токио
Лидерите на Г-7 подкрепят провеждането на летните олимпийски и параолимпийски игри в Токио това лято на фона на пандемията.
"Потвърждаваме подкрепата си за домакинството на Олимпийските и Параолимпийските игри в Токио по безопасен начин като символ на глобално единство за преодоляване на COVID-19", се казва в изявлението.
С подкрепата на своите колеги от Г-7, Япония очаква да изглади негативното отношение към предстоящите игри от страна на собствените си граждани. Според проучвания на общественото мнение, провеждани редовно от началото на тази година, по-голямата част от жителите на Япония (70 до 80%) са за второ отлагане или отмяна на Олимпиадата поради ситуацията с коронавируса.
Олимпийските игри в Токио трябваше да се проведат от 24 юли до 9 август 2020 г. Поради пандемията, състезанието беше отложено за една година и сега ще се проведе от 23 юли до 8 август 2021 година. На 20 март организаторите най-накрая решиха да проведат игрите без чуждестранни фенове. Решението за приемане на японски зрители трябва да бъде взето през юни, в зависимост от епидемичната ситуация в страната.
Междувременно Япония обещава да предприеме всички необходими мерки за осигуряване на безопасност по време на състезанието. Става дума за редовни тестове за коронавирус за спортисти и служители на екипа, ограничения за размера на чуждестранните делегации, наблюдение на движенията с помощта на GPS система, ако е необходимо, и др.
Изменението на климата
Лидерите на Г-7 определиха безпрецедентните заплахи от изменението на климата и загубата на биологично разнообразие.
"Безпрецедентните заплахи от изменението на климата и загубата на биологично разнообразие засягат хората, (икономическия) просперитет, сигурността и природата", се казва в комюникето.
„С помощта на глобални мерки и координация 2021 г. трябва да бъде ключова за нашата планета в осъществяването на зелен преход, намаляване на емисиите, трансформиране на технологиитe“, се казва в документа.
Лидерите на G-7 се ангажираха да ускорят прехода на автомобилния пазар от дизел и бензин към автомобили с нулеви въглеродни емисии.
„Поели сме ангажимент да постигнем технологии с нулеви емисии във всички видове транспорт, включително автобуси, влакове, кораби и самолети", се казва в документа. „Съгласихме се да ускорим прехода на автомобилния пазар от дизелови и бензинови двигатели към автомобили с нулеви емисии на CO2. "
Край на пандемията
Лидерите на Г-7 са си поставили обща цел да прекратят пандемията от коронавируса през 2022 г.
Както е посочено в документа, за тази цел е необходимо да се увеличи сътрудничеството в областта на здравеопазването. „Борбата срещу пандемията е ключов фокус и ние сме си поставили колективна цел да прекратим пандемията през 2022 г.“, се казва в комюникето. Там също така се посочва, че 60% от населението на света трябва да бъде ваксинирано, за да постигне тази цел. „Нашето предизвикателство и приоритет е да ускорим този процес, като осигурим достъп до ваксини за най-бедните страни“, се казва в комюникето.
Страните от Г-7 вече са похарчили над 12 трилиона долара за държавна подкрепа за гражданите и бизнеса на фона на пандемията.
"За да намалим щетите от пандемията, ние предоставихме безпрецедентна помощ на нашите граждани и фирми, включително за запазване на работни места, подкрепа на доходите и поддържане на бизнеса на повърхността. Тази помощ надхвърля 12 трилиона долара, включително данъчни мерки и осигуряване на ликвидност," се казва в документа.
Борба с външни заплахи и корупция
Страните от Г-7 се ангажираха да засилят сътрудничеството в борбата срещу външните заплахи, корупцията и дезинформацията.
„Освен това се ангажираме да: укрепим сътрудничеството за защита на демокрацията, включително чрез укрепване на механизма за бързо реагиране на Г-7 за противодействие на външните заплахи за демокрацията, включително дезинформация; защита на журналистите, подкрепа на свободата на религията и убежденията, осъждането на расизма във всичките му форми, противопоставяне на произволното задържане
и признаване на необходимостта от борба с корупцията, включително чрез споделяне на информация за незаконни финансови дейности, решаване на проблема с компаниите, които ги извършват а също и ограничаване на възможността за скриване на незаконно придобито богатство, включително чрез инвестиране в недвижими имоти. "
„Нормандски формат“
Лидерите на Г-7 се съгласиха да подкрепят демократичните институции на Украйна, изтъкнаха важността на преговорите във "Нормандския формат".
"Потвърждаваме подкрепата си за независимостта, суверенитета и териториалната цялост на Украйна в нейните международно признати граници", се казва в изявлението. Освен това лидерите на страните от Г-7 призоваха Русия да намали напрежението и да действа в съответствие с международните си задължения, както и да изтегли "войски и техника от източната граница на Украйна и полуостров Крим".
"Потвърждаваме подкрепата си за Нормандския процес, за да осигурим изпълнението на споразуменията от Минск", се казва в съобщението.
Положението в Афганистан
Г-7 призовава всички страни в конфликта в Афганистан за политическо уреждане и всеобхватно прекратяване на огъня.
„Призоваваме всички афганистански страни да намалят мащаба на насилие и да се съгласят да предприемат стъпки, които допринасят за успешното прилагане на постоянно и всеобхватно прекратяване на огъня, както и да си взаимодействат изцяло в мирния процес“, се казва в изявлението на Г-7.
„Устойчивото приобщаващо политическо споразумение е единственият начин за постигане на справедлив и траен мир, който да е от полза за всички афганистанци“, убедени са страните от Г-7.
"Решени сме да продължим да подкрепяме афганистанското правителство за задоволяване на спешните нужди на страната в областта на сигурността и хуманитарните дейности и да подпомагаме хората в Афганистан, включително жени, младежи и малцинства, които са ангажирани да запазят трудно спечелените си права и свободи." заявява „седемте“.
Стабилност в Тайванския проток
По-рано Reuters, цитирайки окончателния проект на споразумението, съобщи, че лидерите на страните от Г-7 призовават за мир и стабилност в Тайванския проток.
„Подкрепяме значението на мира и стабилността в Тайванския проток“, се казва в проектодокумента. За първи път подобна фраза се появява в съвместно изявление на лидерите на Г-7. Също така ръководителите на страните-членки на Г-7 изразиха "сериозна загриженост относно ситуацията в Южнокитайско и Източнокитайско море" и се противопоставиха на всякакви едностранни опити за промяна на статуквото в този регион.
По-рано думи за мир и стабилност в Тайванския пролив бяха включени в съвместно изявление, публикувано на 17 април след разговори между японския премиер Йошихиде Суги и американския президент Джо Байдън. След това лидерите на Япония и ЕС включиха подобна точка в своето изявление през май.
Тайван се управлява от собствена администрация от 1949 г., когато останките от силите на Гоминдан, водени от генералисимус Чан Кайши (1887-1975), избягаха на острова, след като бяха победени в китайската гражданска война. Оттогава Тайван запазва знамето и някои други атрибути на бившата Китайска република, съществували на континента, преди комунистите да дойдат на власт. Пекин смята острова за една от провинциите на Китай.
Ситуация в Южнокитайско и Източнокитайско море
Също така лидерите на страните от Г-7 изразиха сериозна загриженост относно ситуацията в Южнокитайско и Източнокитайско море.
"Оставаме сериозно загрижени за ситуацията в Южнокитайско и Източнокитайско море, а също така се противопоставяме на всякакви едностранни опити за промяна на статуквото и увеличаване на напрежението," пише в документа.
Произходът на коронавируса
Страните от Г-7 призовават за втора фаза от разследването за коронавирус, водено от Световната здравна организация.
"Ние също така призоваваме за навременна, прозрачна, основана на доказателства втора фаза на разследването на произхода на коронавируса, водена от СЗО", цитира агенцията проекта на комюнике.
По-рано агенция Press Association, позовавайки се на изявление на генералния директор на Световната здравна организация Тедрос Аданом Гебрейесус, заяви, че лидерите на страните от Г-7 са обсъдили причините за поява на коронавируса в събота. Както отбеляза ръководителят на СЗО, е необходимо „да се премине към втория етап, за да се установи реално неговия произход. "В края на май СЗО потвърди, че експертите на организацията ще подготвят предложения за нейния изпълнителен директор да проведе втора фаза от изследването на произхода на коронавируса.
Ваксини срещу коронавируса
Според Bloomberg, цитирайки окончателния проект на комюникето, Г-7 ще се ангажира да предостави на света един милиард дози коронавирусни ваксини през следващата година.
Парижко споразумение за климата
Г-7 възнамерява да увеличи годишното финансиране за борба с изменението на климата съгласно Парижкото споразумение за климата до 100 милиарда долара.
"Потвърждаваме общата цел на развитите страни да събират ежегодно 100 милиарда долара от публични и частни ресурси до 2025 г. за мерки за предотвратяване на изменението на климата и осигуряване на прозрачност на тяхното прилагане", цитира агенцията проекта на изявление. Отбелязва се, че най-бедните развиващи се страни ще бъдат един от основните получатели на помощ.
Размерът на публичните и частни средства, които участниците в Парижката конференция през 2015 г. (COP-21) поеха ангажимент да привличат ежегодно за адаптиране към изменението на климата, трябваше да достигне 100 млрд. Долара през 2020 г., но тази задача все още не е постигната.
Лидерите на Г7 се ангажираха да постигнат нулеви емисии на CO2 в своите страни възможно най-скоро и не по-късно от 2050 г. Той също така подчертава намерението на страните да изоставят до голяма степен въглеводородите в енергийния сектор през 2030-те години.
Превод и редакция: Юлиян Марков
Сподели:
© 2021 Всички права запазени. Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации без предварителното съгласие на Информационна агенция "Фокус"!
СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Карбис Бей. Лидерите на страните от Групата на седемте (Г-7) призовават за мир и стабилност в Тайванския проток. Това съобщи Reuters, позовавайки се на окончателния проект на комюнике след тридневна среща на върха на неформалното обединение на Великобритания, Германия, Италия, Канада, САЩ, Франция и Япония в южния английски град Карбис Бей.„Подкрепяме значението на мира и стаб...
13 Юни 2021 | 15:12 | Агенция "Фокус"
Агенция "Фокус"
Агенция "Фокус"
Лондон. Канцлерът на ФРГ Ангела Меркел е провела разговор с държавния глава на САЩ Джо Байдън в кулоарите на срещата на върха на Г-7, в рамките на който е обсъдила предстоящата му среща с руския президент Владимир Путин, която ще се проведе на 16 юни в Женева, съобщава
Bloomberg.
Съгласно думите й, по време на разговора двамата са засегнали и изпълнението на проекта за газопровода „Северен поток 2“.
Путин и Байдън ще се срещнат в Женева на 16 юни. Това ще бъде първата руско-американска среща на върха след срещата на Путин с Доналд Тръмп в Хелзинки през юли 2018 г. Кремъл заяви, че лидерите на Русия и САЩ планират „да обсъдят състоянието и перспективите за по-нататъшно развитие на руско-американските отношения, въпроси на стратегическата стабилност, както и актуални въпроси от международния дневен ред, включително взаимодействие в борбата срещу пандемията на коронавируса и уреждането на регионални конфликти“.
Превод и редакция:
Тереза Герова
12 Юни 2021 | 18:14 | Агенция "Фокус"
Вашингтон. На срещата на върха в Корнуол лидерите на страните от Г-7 се споразумяха за стартирането на глобална инфраструктурна инициатива за развиващите се страни, която ще бъде алтернатива на китайския проект „Път на коприната.“ Това се казва в изявление, публикувано в събота от пресслужбата на Белия дом, предава
TACC.
„Президентът Байдън се срещна днес с лидерите на Г-7, за да обсъди стратегическото съперничество с Китай и се съгласи да предприеме конкретни действия, за да помогне за задоволяване на огромните инфраструктурни нужди на страните с ниски и средни доходи“, се казва в документа.
„Президентът Байдън и партньорите от Г-7 се договориха да стартират смела нова глобална инфраструктурна инициатива с име „Изграждане на по-добър свят“, обявиха от пресслужбата. Както отбелязва Белият дом, същността на инициативата е да помогне, под ръководството на „най-големите демокрации“, за задоволяване на повече от 40 трилиона долара от инфраструктурни нужди на развиващите се страни. „Инициативата „Изграждане на по-добър свят“ ще има глобален мащаб - от Латинска Америка и Карибите до Африка и Азиатско-Тихоокеанския регион“, се казва в изявлението.
На свой ред, както заяви високопоставен представител на американската администрация на специален телефонен брифинг за журналисти, новата инициатива всъщност е замислена като противовес на китайския „Път на коприната“, известен още като „Един пояс - един път“ - инициатива, според която от 2013 г. насам Китай е направил стратегически инфраструктурни инвестиции в близо 70 държави. „Що се отнася до инфраструктурната инициатива, САЩ и много от нашите партньори и приятели по света отдавна са скептични по отношение на китайската инициатива „Пояс и път“... тъй като в резултат на нея много страни са в още по-лошо положение от преди“. Текстът на брифинга беше разпространен от пресслужбата на Белия дом.
Инициативата „Пояс и път“ е концепция, предложена през 2013 г. от китайския президент Си Дзинпин за стимулиране на международни многостранни търговски и инвестиционни проекти, включващи възможно най-много страни и с използване на китайски и чуждестранен капитал. Повече от 150 държави и международни организации вече са се присъединили към нея.
Превод и редакция:
Тереза Герова
Лондон. Министър-председателят на Обединеното кралство Борис Джонсън повтори заплахата си да прекрати едностранно спазването на протокола за Северна Ирландия, а „словесната война“ с лидерите на Европейския съюз по повод Брекзит рискува да засенчи срещата на върха на Г-7 в Корнуол, коментират в редакцията на изданието
The Guardian.
Държавният глава на Франция Еманюел Макрон предупреди британския премиер, че правителството в Лондон трябва да спази думата си за Брекзит, в противен случай рискува да застраши отношенията на страната с Париж. И други лидери на ЕС използваха срещите в кулоарите на форума, за да го подтикнат Джонсън към компромис, но той отвърна на удара, като заяви, че Брюксел изгражда „всякакви пречки“, вместо да прилага протокола „разумно“.
„Мисля, че можем да го разрешим, но зависи от нашите приятели и партньори от ЕС да разберат, че ще направим всичко необходимо. Ако протоколът продължи да се прилага по този начин, тогава очевидно няма да се поколебаем да се позовем на чл. 16, както вече казах“, цитира изданието думите на Джонсън.
Той заяви още, че някои лидери на Общността, с които е разговарял, „изглежда не разбират, че Великобритания е една страна, една територия. Просто трябва да им вкарам това в главите“.
Макрон и германският канцлер Ангела Меркел използваха двустранните си срещи с Джонсън, за да припомнят за необходимостта от цялостно прилагане на протокола. От Елисейския дворец заявиха, че френският президент е подчертал общите ценности между двете страни и перспективите за „нулиране“ в отношенията. В текста обаче се допълва, че Макрон „подчерта ясно, че тази повторна ангажираност изисква британците да спазват думата си към европейците и рамката, определена от споразуменията за Брекзит“.
Великобритания се надяваше да остави Брекзит извън дневния ред на дискусиите в залива Карбис, но по-рано тази седмица преговорите за прилагане на Северноирландския протокол се разпаднаха и конфликтът рискува да засенчи срещата на върха.
От Даунинг Стрийт поясниха, че протоколът е бил тема и на отделни срещи с Меркел, а двамата председатели на ЕС, Урсула фон дер Лайен (Европейска комисия) и Шарл Мишел (Европейски съвет), предлагат съгласувани усилия от страна на ЕС за разрешаване на въпроса.
Представител на Брюксел заяви, че Фон дер Лайен и Мишел са предали на Джонсън единодушието на ЕС по въпроса и са го призовали да отслаби реториката по въпроса. Говорителят на Джонсън заяви, че на свой ред той е казал на лидерите на ЕС, че търси „спешни и иновативни решения“ за проблемите на протокола.
Запитан дали Великобритания се е ангажирала с прилагането на споразумението за Северна Ирландия, говорителят отговори: „Фокусът на премиера е да работи в рамките на протокола; това в момента е нашият подход“.
Превод и редакция:
Тереза Герова
12 Юни 2021 | 17:19 | Агенция "Фокус"
Карбис Бей. Борис Джонсън предупреди Брюксел, че няма да се поколебае да предприеме едностранни мерки за защита на позицията на Северна Ирландия във все по-ожесточения спор относно търговските договорености след Брекзит, пише
The Telegraph.
Премиерът се срещна с лидерите на ЕС в кулоарите на срещата на върха на Г-7 и е коментирал с тях споровете около Северноирландския протокол, които заплашиха да засенчат неговото домакинство на международния форум.
Независимо че Даунинг Стрийт характеризира дискусиите като „конструктивни“, Джонсън се оплака, че някои от лидерите не са разбрали, че Великобритания е една страна.
„Просто трябва да им вкарам това в главите“, каза той.
Министър-председателят предупреди, че ако няма решение, той ще се позове на член 16 от протокола, който позволява на която и да е от страните да предприеме едностранни действия, ако прилагането му ще доведе до „сериозни икономически, обществени или екологични затруднения“.
Неговите коментари дойдоха след поредица от разговори с френския президент Еманюел Макрон, германския канцлер Ангела Меркел, председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и лидера на Европейския съвет Шарл Мишел.
Борис Джонсън заяви пред Sky News: „Мисля, че можем да го разрешим, но ... зависи от нашите приятели и партньори от ЕС да разберат, че ще направим всичко необходимо. Мисля, че ако протоколът продължи да се прилага по този начин, тогава очевидно няма да се поколебаем да се позовем на член 16, както вече казах. Не забравяйте, че самите ЕС се позоваха на член 16 през януари, за да не прилагат протокола, за да могат да спрат изтичането на ваксини от ЕС във Великобритания. Говорих с някои наши приятели днес тук, които изглежда не разбират, че Великобритания е една страна, една територия. Просто трябва да им вкарам това в главите“.
Коментарите му дойдоха след като по-рано Еманюел Макрон предложи да възстанови отношенията си с Великобритания, но само ако г-н Джонсън „спази думата си“ за Северноирландския протокол.
Посланието на френския президент бе отправено след среща лице в лице с премиера на Обединеното кралство в кулоарите на срещата на върха на Г7 в Корнуол в събота. От Даунинг стрийт 10 излязоха със свое собствено прикрито предупреждение след срещата, настоявайки, че Великобритания е готова едностранно да се откаже от елементи на споразумението, ако не бъдат направени промени.
Северноирландският протокол предвижда митнически проверки на стоки, които се движат от Великобритания в Северна Ирландия, за да се избегнат бариери по сухопътната граница на остров Ирландия.
Великобритания заплашва да откаже да организира проверки за колбаси и други охладени меса, внесени в Северна Ирландия, освен ако не бъдат направени промени в споразумението. Но лидерите на ЕС предупреждават Обединеното кралство да не се отказва от който и да е елемент от споразумението, подписано през декември преди Брекзит.
Източник, близък до г-н Макрон, каза: „Президентът каза на Борис Джонсън, че трябва да се възстановят френско-британските отношения. Това може да се случи при условие, че той удържи на думата, дадена на европейците“.

Related Keywords

Germany ,Belfast ,United Kingdom ,Ireland ,France ,London ,City Of ,Irish ,German ,Boris Johnson ,European Council ,European Union ,European Commission ,C Friday Officea United Kingdom ,United Kingdom Boris Johnson ,United Kingdom Journal ,Angel Measures ,German Chancellor ,France Macros ,North Ireland ,Charles Target ,Prime Minister ,Downing Street ,Good Friday ,Новини ,Институции ,Политика ,Икономика ,Финанси ,Национална сигурност ,Полиция ,Здравеопазване ,Общество ,Култура ,Трафик ,Световна криза ,Европейски съюз ,Балкани ,ஜெர்மனி ,பெல்ஃபாஸ்ட் ,ஒன்றுபட்டது கிஂக்டம் ,ஐயர்ல்யாஂட் ,பிரான்ஸ் ,லண்டன் ,நகரம் ஆஃப் ,ஐரிஷ் ,ஜெர்மன் ,போரிஸ் ஜான்சன் ,ஐரோப்பிய சபை ,ஐரோப்பிய தொழிற்சங்கம் ,ஐரோப்பிய தரகு ,ஒன்றுபட்டது கிஂக்டம் போரிஸ் ஜான்சன் ,ஒன்றுபட்டது கிஂக்டம் இதழ் ,ஜெர்மன் அதிபர் ,வடக்கு ஐயர்ல்யாஂட் ,சார்லஸ் இலக்கு ,ப்ரைம் அமைச்சர் ,வீழ்ச்சி தெரு ,நல்ல வெள்ளி ,

© 2025 Vimarsana

comparemela.com © 2020. All Rights Reserved.