comparemela.com


Світовому податковому мінімуму бути: що це означає для корпорацій
Офіційні представники 130 країн світу, разом з країнами G20, за підсумками зустрічі у віртуальному форматі 1 липня 2021 року, погодилися із запровадженням глобальної мінімальної ставки корпоративного податку на доходи компаній. Вона становитиме 15%.
Світовий податок на рівні 15%
Після того як більшість країн підтримали введення податкового мінімуму, уряди повинні ухвалити відповідні закони, які гарантуватимуть, що компанії зі штаб-квартирами в їхніх країнах сплачуватимуть податки за мінімальною ставкою не нижче ніж 15% у кожній країні, у якій вони працюють. Відмітимо, що запровадження податку схвалили Китай та Індія, які раніше не були повністю згодні із пропонованими змінами. 
Зауважте, що, наприклад, в Ірландії ставка податку становить лише 12,5%. Тож введення 15% може значно зменшити інвестиції в економіку країни. Детальніше про те, які світові гіганти мають штаб-квартиру в Ірландії та які ризики можуть чекати на економіку країни, читайте у нашому матеріалі. 
Скільки втрачають країни через недоотримання податку
За оцінкою Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), котра керує переговорами щодо податків, уряди щороку втрачають від 100 мільярдів доларів до 240 мільярдів доларів через недоотримання податків.
Після багатьох років інтенсивної роботи й переговорів ця історична угода забезпечить виплату великими транснаціональними компаніями справедливої частки податків усюди,
– вважає генеральний секретар OECD Матіас Корман.
Яка ставка на корпоративний податок у світі
У
У
У
У
Великій Британії – 19%, однак уряд планує підвищити податок до 25%. Зміни плануються на 2023 рік. Варто зазначити, що таке суттєве підняття податку стане першим підвищенням для країни з 1970 року.
За даними Фонду оподаткування, середня ставка корпоративного податку у світі становить близько 24%. Європа має найнижчий регіональний показник – приблизно 20%.
Історичний день, – міністерка фінансів США про погодження податку
Міністерка фінансів США Джанет Єллен назвала цей день "історичним для економічної дипломатії". Також вона заявила, що завдяки введенню світового податкового мінімуму конкуренція між країнами за інвестиції світових корпорацій шляхом зниження чи пом'якшення податкового режиму – завершиться, назвавши цю боротьбу "перегонами поступок". 
Сьогоднішня угода між 130 країнами, на частку яких припадає понад 90% світового ВВП, є явною ознакою того, що "перегони поступок" стали на крок ближче до завершення,
– зауважила Джанет Єллен.
Короткий перебіг подій
У середині весни цього року міністерка фінансів США Джанет Єллен пропонувала встановити ставку мінімального податку на доходи компаній на рівні 21%. Тоді пані Єллен заявила, що введення цього податку – необхідний крок, щоб зупинити "30-річні перегони на виживання", внаслідок яких країни знизили ставки для компаній у спробі залучити інвестиції в бізнес. 
У відповідь на заклики представниці Мінфіну США голова Світового банку Девід Малпасс одразу ж висловив побоювання з цього приводу. На його думку, така ставка є зависокою й може стати на заваді для економічного розвитку бідних країн, заважаючи їм приваблювати інвестиції.
20 квітня Мінфін США повідомив, що за результатами дводенних зустрічей, у рамках Міжнародних переговорів G20, була запропонована ставка у розмірі не менше ніж 15%.
У комюніке саміту, котрий проходив у Великій Британії й відбувся на початку червня, країни G7 відмітили, що будуть лобіювати встановлення світового корпоративного податку на рівні 15% у липні. Також країни G7 висловили сподівання, щодо досягнення домовленості на липневій зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків G20.

Related Keywords

China ,United States ,India ,United Kingdom ,States Janet Yellen ,Janet Yellen ,Joe Biden ,How Many ,Finance United States ,Finance United States Janet Yellen ,Today Agreement ,Then Ms Yellen ,Ministry Of Finance United States ,April Ministry Of Finance United States ,Large United Kingdom ,சீனா ,ஒன்றுபட்டது மாநிலங்களில் ,இந்தியா ,ஒன்றுபட்டது கிஂக்டம் ,ஓஹோ பிடென் ,எப்படி நிறைய ,நிதி ஒன்றுபட்டது மாநிலங்களில் ,பெரியது ஒன்றுபட்டது கிஂக்டம் ,

© 2024 Vimarsana

comparemela.com © 2020. All Rights Reserved.