Який сьогодні день
17 липня — Міжнародний день щирої радості за досягнення інших, День жовтої свині, День татуювання, Всесвітній день міжнародного правосуддя, Всесвітній день Емоджі, День дарування подарунків.
Міжнародний день щирої радості за досягнення інших
День активно святкується від 2014 року. Його мета навчити суспільство і людей радіти успіхам і досягенням інших, захоплюватися їхніми вчинками. Свято дуже популярне в Ізраїлі.
День жовтої свині
День пов'язаний з числом 17 і це свято для любителів математики. День жовтої свині святкують від 1960 року. Пов'язаний він з двома студентами-математиками з Прінстона, які довгий час одержимо аналізували число 17.
Цікаво, що число з шістнадцяти одиниць (1111111111111111) ділиться на 17 без залишку. А Карл Фрідріх Гаус, король математиків, перший здогадався, як побудувати правильний 17-кутник.
День татуювання
Ще 50 років тому тату вважалося знаком бунтарів і соціальних вигнанців. Проте тепер чимало дівчат мають троянду на нозі або ж метелика знизу на спині. Для тих, хто не хоче мати тату на все життя, може зробити його хною.
Перше татуювання належить мумії 5300-річної давності Еці, яка є найстарішою з усіх коли-небудь виявлених мумій. Стародавні племена використовували татуювання для позначення багатьох важливих життєвих подій, таких як перетворення хлопчика в чоловіка, шлюб, покарання, віра або любов. Один із цікавих рецептів чорнила складався з так званого чорного диму (отриманого з дерева або масла), змішаного з грудним молоком жінки.
Сьогодні татуювання використовують з косметичною метою — для нанесення макіяжу на обличчя — так званий перманентний макіяж. Перманентному макіяжу можуть піддаватися губи, брови або очі (повіки), шрами. Такий макіяж розрахований на термін від 1 року до 5 років.
facebook.com/LADbible
Всесвітній день Емоджі
17 липня святкують Всесвітній день Емоджі, присвячений надпопулярним в сучасному суспільстві піктограмам, ідеограмам і смайликам, які використовують в системі електронного спілкування (смс, форуми, чати і т.д.).
Ці значки, які символізують настрій людини, його емоції, а також зображують різноманітні предмети, в сукупності здатні зобразити навіть окремі життєві ситуації утворюють так званий графічний мову, який отримав назву "емодзі" або "емоджі".
Святкують цей день від 2014 року. Вважається, що творцем емоджі є Сігетака (Шігетака) Куріта — співробітник однієї з комунікаційних японських компаній. Він розробив систему емоджі для пейджерів на початку 1990-х років, а звідти вона вже перекочувала на мобільні телефони і в комп'ютери.
Також читайте
День ангела сьогодні
День ангела (іменини) сьогодні святкують: Олександра, Олексій, Анастасія, Андрій, Богдан, Георгій, Дмитро, Іван, Марія, Марк, Марфа, Михайло, Микола, Ольга, Сава, Тетяна, Федір.
Яке православне (християнське) свято сьогодні
17 липня православні вшановують священномученика Павла Гойдича; святого Андрія, єпископа Критського; преподобної Марти.
Священномученик Павло Гойдич
Блаженний Павло Петро Гойдич народився 17 липня 1888 р. в Руських Пеклянах (Словачинна).
У 1911 році разом зі своїм старшим братом Корнелієм приймає Тайну свящества в целібаті. За декілька років він був призначений адміністратором єпархії, титулярним єпископом, керував народними місіями на Закарпатті та на сході Словаччини.
У 1948 році комуністи у Чехословаччині починають боротьбу проти Греко-Католицької Церкви. У ніч проти 14 квітня 1950 року міліція інтернує в концентраційні табори майже все греко-католицьке духовенство, а 28 квітня ув’язнює владику Павла. Таємна міліція відвозить його на ізольоване місце. Починаються суди, фізичні та психічні тортури. 15 січня 1951 року його засуджують на довічне ув’язнення.
1960 року проголошено амністію, що стосувалася також і хворого 70-літнього Преосв. Павла. Проти єпископового звільнення розпочали протест у Празі представники Православної Церкви. Того ж року Павло Гойдич помирає в леопольдівській в’язниці в день свого народження. Поховано його було під № 681. У 1968 р. відбулася ексгумація тілесних останків владики і їх було перевезено до Пряшева, а згодом переміщено з каплиці до катедральної крипти.
Які народні прикмети і традиції сьогодні
Традиції:
17 липня в народі був відомий як Наливи, оскільки до цього часу на полях виростали озимі культури. Шанували овес, по погоді судили про майбутній урожай.
Зазвичай вдень 17 липня йшли досить сильні дощі, але для селян саме “андріївський” дощ був дуже бажаним, адже він допомагав отримати багатий врожай зернових культур. Були і деякі прикмети, яким приділяли увагу.
Взагалі цей день прийнято проводити зі своєю другою половинкою. Сваритися не можна, інакше святий Андрій може розвести пару.
На Андрія Наливу люди проводять обряди закликання дощу.
Косять траву на сіно, прибирають озимі культури.
Готують вівсяну кашу з маслом, вівсяний кисіль.
Прикмети:
З'явилося 17 липня жовте листя на деревах – буде рання осінь.
Яка погода на Андрія – такою вона буде і на Калинника (11 серпня).
Кажуть, що на Андрія “овес до половини доріс”, Якщо овес росте погано, то варто чекати небагатого врожаю.
Що не можна робити цього дня
Не варто в цей день брати або давати в борг.
Не можна також починати нові справи.
Здійснювати великі покупки. Все придбане в цей день може швидко вийти з ладу або розподобатися.
Віддавати в ремонт взуття, особливо якщо ви збираєтеся подорожувати.
Що сталося цього дня
1505 — після потрясіння під час жахливої грози, коли Мартін Лютер (Martin Luther) був на волосок від смерті, він змінює свої плани стати юристом і стає ченцем августинського монастиря в Ерфурті.
1754 — у Нью-Йорку відкрився Королівський коледж. В цьому вищому навчальному закладі було десять студентів і один професор. У 1784 змінив свою назву на Колумбійський, а у 1896 став університетом. Сьогодні це один із найбільших і найпрестижніших вузів США.
1775 — у США відкрили перший у світі військовий госпіталь.
1791 — на Марсовому полі в Парижі розстріляна мирна демонстрація, що вимагала зречення французького короля Людовика XVI.
1793 — у Парижі страчена Шарлотта Корде, вбивця лідера Французької революції Марата.
1854 — в Австрійській імперії запущена в експлуатацію перша у світі гірська залізниця.
1868 — японська столиця перенесена з Кіото в Токіо.
1917 — виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України
1918 — розстріляний останній російський імператор Микола ІІ.
1933 — після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації порогів на Дніпрі з Києва до Херсона вийшов у перший рейс пасажирський пароплав.
1941 — наказом Гітлера Східна Галичина перейшла в підпорядкування до Генерального Губернаторства як окремий дистрикт "Галичина".
1942 — почалася Сталінградська битва.
1973 — в Афганістані повалена монархія і проголошена республіка.
2013 — інцидент з рибалками та російськими прикордонниками в Азовському морі (2013)
2014 — російським зенітним ракетним комплексом "Бук" біля Тореза Донецької області з території так званої Донецької народної республіки збито рейсовий пасажирський літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
2020 — Верховна Рада України затвердила скорочення кількості адміністративних районів України від 490 до 138.
Хто народився цього дня
1849 — Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач), українська письменниця, мати Лесі Українки.
1871 — Філарет Колесса, український етнограф, фольклорист, композитор, музикознавець.
1920 — Хуан Антоніо Самаранч, іспанський спортивний функціонер, каталонський громадський діяч, 8-й за ліком президент МОК.
1932 — Аркадій Єлішевич, український науковець, доктор технічних наук, професор Донецького політехнічного інституту.
1956 — Михайло Сирота, український політик
1958 — Вонг Карвай, гонконгський кінорежисер та сценарист.
1961 — Олександр Гнилицький, український художник.
Поділитись: