Frequently Asked Questions About This Location
Qus: 1).what is the mode of payment accepted ?
Ans: Cash , Credit Card and Wallets
Qus: 2).What are the hours of operation ?
Ans: Open all days mostly from 9:30 to 8:30 and exceptions on Sundays. Call them before going to the location.
Qus: 3).What does the local business do?
Ans: Vyřezal ho jako osobitou variantu Spejbla ( obohacenou např. o pohyblivé oči ) synovec Karla Noska, tehdy ještě modelář Škodových závodů v Plzni Gustav Nosek. Poprvé Hurvínek vystoupil se Spejblem v zábavném přídavku večerního představení komedie Rudolfa Nešvery "Počestný dům" na scéně LDFO v Řemeslnické besedě 2. května 1926.
To odpoledne Gustav Nosek přinesl do divadla záhadný balíček, který skrýval malého chlapce v bílé košilce - Hurvínka. A pan Skupa ho okamžitě uvedl na scénu. Nejdříve se však spekulovalo o tom, jaké jméno loutka dostane, ale pak pan Skupa rozhodl, že se bude jmenovat "Hurvín" neboli také zdrobněle "Hurvínek". Toto jméno prý údajně pan Skupa našel ve starém kalendáři a tak se mu líbilo, že se stalo křtícím jménem pro novou loutku.
Hurvínek se brzo proměnil v prostořekého a drzého synka, poněkud zbabělého otce Spejbla. Který ho však velmi často rád poučuje a zkouší. Z počátku však tyto dvě postavy nebyli vůbec v příbuzenském stavu. Spejbl byl vytvořený o několik let dříve a to v roce 1919 a představoval postavu opilého místního obejdy a kronikáře. Příbuznost mezi Hurvínkem a Spejblem vznikla až někdy kolem roku 1926, tedy v tem samém roce kdy byl uveden Hurvínek na prkna co znamenají svět. O čtyři roky později v roce 1930 přišla na svět nová loutka, která dostala jméno Mánička a o několik dní na to loutkový pes se jménem Žeryk. A po té až o mnoho let později v roce 1971 přišla na svět další loutka, která kompletně uzavřela pohádkové příběhy, tak jak je známe dne (Hurvínek v Houbohledech apod.). Tato loutka dostala jméno "paní Kateřina Hovorková" neboli "Bábinka".
Hurvínek a jeho příběhy se tak staly během několika let velice slavné. V současné době patří Hurvínek mezi TopStar a jeho pohádky a příběhy se poslouchají nejenom mezi dětmi, ale i mezi dospělými - mezi vysokoškoláky i mezi seniory. Hurvínek se tak stal národní postavou, která reprezentuje Českou Republiku široko daleko.