comparemela.com

Latest Breaking News On - Sinsinati - Page 1 : comparemela.com

Ήττα στα ημιτελικά του Σινσινάτι για τον Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε από τον Σάσα Ζβέρεφ με 2-1 σετ (6-4, 3-6, 7-6), στο τουρνουά του Σινσινάτι, ύστερα από αγώνα διάρκειας 2 ωρών και 47 λεπτών.

Με ανατροπή στους προημιτελικούς του Σινσινάτι Όπεν ο Τσιτσιπάς

Όπως και στην πρεμιέρα με τον Σεμπάστιαν Κόρντα, έτσι και στο δεύτερο ματς που έδωσε στο τουρνουά του Σινσινάτι, ο Στέφανος Τσιτσιπάς δυσκολεύτηκε αρκετά, ωστόσο, βρήκε τον τρόπο να επικρατήσει με 2-1 τουΛορέντζο Σονέγκο και να πάρει το «εισιτήριο» για τους προημιτελικούς.

Με wild card στο Ουίνστον-Σάλεμ ο Μάρεϊ

Επίσημη είναι η συμμετοχή του Άντι Μάρεϊ στο τουρνουά Ουίνστον-Σάλεμ, προκειμένου ο Βρετανός τεντίστας να προετοιμαστεί όσο το δυνατόν καλύτερα για το US Open (30/08-12/09).

Εκτός συνέχειας στο Σινσινάτι και η Οσάκα

Ήττα - έκπληξη για τη Ναόμι Οσάκα, λίγες ημέρες πριν από την έναρξη του US Open, όπου θα πρέπει να υπερασπιστεί τον τίτλο που είχε κατακτήσει πέρυσι.

Southern

Τσιτσιπάς: «Δεν είμαι αρνητής του εμβολίου»

Απάντηση στο. ντόρο που έχει γίνει μετά τις πρόσφατες δηλώσεις του για τον εμβολιασμό κατά του Covid-19 (είπε ότι δεν έχει εμβολιαστεί και δεν θα το κάνει εάν αυτό δεν γίνει υποχρεωτικό), έδωσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, λίγα λεπτά μετά τη νίκη του στην πρεμιέρα του στο Σινσινάτι.