Pololetní výsledky energetické společnosti ČEZ ovlivní prodej rumunských aktiv firmě firmě Macquarie Infrastructures and Real Assets (MIRA), který byl dokončený na konci letošního března.
Celou mělnickou elektrárnu ČEZ postupně změní na nízkoemisní. Celková investice v lokalitě může od letošního roku do roku 2030 dosáhnout 20 až 30 miliard korun.
reklama Oba starostové svůj neplánovaný a spontánní krok na místě konzultovali s vedoucím komunikace jaderných elektráren ČEZ Petrem Šuleřem, který při zahájení slavností u Zbudova, místní části Dívčic, zastupoval energetiky coby partnera akce. „Přiznám se, že mě to nejen překvapilo, ale i dojalo. Je potěšující vidět, že si mezi sebou dokážeme pomáhat. Solidarita je naší nadějí i důkazem vyspělosti a skvělých sousedských vztahů,“ konstatoval Šuleř. Už v průběhu čtvrtka 24. června po ničivých nočních bouřích Nadace ČEZ prostřednictvím elektrárny Temelín přislíbila rychlou pomoc obcím v její těsné blízkosti, které postihly extrémní bouřky. Po událostech na Hodonínsku správní rada nadace operativně rozhodla o mimořádném uvolnění celkem 10 milionů korun. „Samozřejmě, že tak silná bouře se u nás bez následků neobešla, ale ve srovnání s Dřítní jsou naše škody naprosto nepatrn�