Zoufalství Afghánců prchajících před Tálibánem se stupňuje. Jen zlomek z nich věří, že se Západu podaří přesvědčit vůdce radikálního islamistického hnutí, aby povolili pokračování evakuací i po 31. srpnu. Rodina pětiletých dvojčátek Asny a Sany patří mezi ty šťastnější, jejich otec Núragha Hašimí pracoval pro britskou armádu jako tlumočník, jeho dcery už jsou v Británii a rodina může v bezpečí začít svůj nový život. Jenomže tisíce dalších dětí takovou šanci nedostanou, uvedl list Daily Mail.
Ve Velké Británii startuje projekt, v rámci kterého budou tisíce lidí bezplatně otestovány na protilátky proti koronaviru. Cílem je zjistit, jak velká je přirozená ochrana před touto nemocí po jejím prodělání. V Česku mezitím stále probíhá debata o uznávání protilátek jako průkazu bezinfekčnosti. Ministerstvo zdravotnictví návrh tento týden shodilo ze stolu, podle řady odborníků by ale uznávány být měly.
Poté, co skupina radikálů vehementně ujišťovala Afghánce i okolní svět o tom, že se nebude uchylovat ke stejné brutalitě a tyranii jako její předchůdci před dvaceti lety, se ukázalo, že strach a nejistota odpůrců Tálbánu byla přeci jen opravdu na místě. Džihádisté lidem řežou části těla a střílí je na ulicích, napsal server DailyMail.
Poté, co radikální islamistického hnutí Tálibán převzalo moc v Afghánistánu, západní svět začal trnout v obavách o budoucí podobu života tamních žen. Mnozí mají v živé paměti pořádky před dvaceti lety než do země vstoupili Američané a jejich spojenci.