comparemela.com

Latest Breaking News On - George papagianni - Page 8 : comparemela.com

ΜΠΑΣΚΕΤ || Η Ελλαδάρα, «καθάρισε» την Τουρκία και βλέπει Τόκιο!

STAR FM 933 Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει και με μια τρομερή εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο διέλυσε την Τουρκία με  81-63 και  προκρίθηκε στον τελικό του Προολυμπιακού Τουρνουά. Εκεί  τα ξημερώματα της Δευτέρας (2:05 πμ.) θα αντιμετωπίσει την Τσεχία για το εισιτήριο για το Τόκιο. Κλειδί η  Νικ Καλάθης με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ κι 6 ασίστ, σπουδαίος ο  Κώστας Σλούκας με 15 πόντους και 9 ασίστ, πολύτιμος στο πρώτο ημίχρονο ο  Γιαννούλης Λαρεντζάκης με 14 πόντους. Φοβερή δουλειά από τους ψηλούς, με τον  Γιώργο Παπαγιάννη να έχει 14 πόντους και 13 ριμπάο

Η Ελλάδα ήταν αδίστακτη και κυνική κόντρα στην Τουρκία

Ⓒ 2021 CHAD HIPOLITO, THE CANADIAN PRESS/ ASSOCIATED PRESS Η. αναισθησία του Λαρεντζάκη που ξύπνησε την ομάδα, το δίδυμο Καλάθη-Σλούκα που έλαμψε, οι Παπαγιάννης-Μήτογλου που σκέπασαν τα καλάθια και η άμυνα που εξέθεσε το ψεγάδι της Τουρκίας. Το SPORT24 αναλύει την νίκη της Ελλάδας επί της Τουρκίας. Η Τουρκία ήταν – θεωρητικά – ένας κακός αντίπαλος για την Εθνική Ανδρών για μία σειρά από λόγους, με πρώτο το ότι είχε μέγεθος σε κάθε θέση. Μετά το τέλος της πρώτη περιόδου του ημιτελικού του Προολυμπιακού – με το σκορ στο 22-8 για τους Τούρκους – έμοιαζε ακόμα χειρότερος

H-national-men

Εθνική μπάσκετ: Νίκησε την Τουρκία - Πλέον διεκδικεί εισιτήριο για το Τόκιο απέναντι στην Τσεχία

Η Εθνική Ελλάδας απέχει 40 αγωνιστικά λεπτά από την συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες αφού επικράτησε της Τουρκίας με 63-81. Για να συμβεί αυτό θα πρέπει να νικήσει την Τσεχία στον τελικό του Προολυμπιακού τουρνουά (02:05 ξημερώματα Δευτέρας). Το ομοσπονδιακό μας συγκρότημα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε το πρόσωπό της και με μπροστάρηδες τους Σλούκα, Καλάθη, Μήτογλου και Παπαγιάννη έφτασε στη νίκη όταν όμως στο πρώτο ημίχρονο ο Λαρεντζάκης ήταν μία ομάδα μόνος του. Η Τουρκία ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση έχοντας για πρωταγωνιστές τους τρ�