comparemela.com

Card image cap

• Doi jucători ai campioanei, titulari •
Naționala de rugby a României a fost învinsă sâmbătă seara de Argentina cu 24-17 (17-9) într-un meci test World Rugby.
În partida care a inaugurat Stadionul Național de Rugby Arcul de Triumf, jucată cu casa închisă, toate cele 4.000 de bilete fiind vândute, Stejarii au condus de două ori, au reușit să egaleze, 17-17, au jucat 20 de minute în 14 oameni având două cartonașe galbene de-a lungul celor 80 de minute, Pumele reușind eseul victoriei în ultimele minute ale jocului.
Testul cu Pumele a consemnat și debutul lui Florian Roșu, component al campioanei CSM Știința Baia Mare, jucător ce a început partida din postura de titular. De asemenea, și celălalt component selecţionat din tabăra zimbrilor, Alexandru Bucur, a abordat jocul din aceeași postură.