comparemela.com

МФК Спартак озори максимално трикратен еврошампион, но отстъпи с 4:6 на 1/4-финал в ШЛ
17 Юли 2021 | 09:27 | Агенция "Фокус"
Снимка: Фейсбук
Назаре. МФК Спартак изигра изключително силен мач, но загуби с 4:6 от трикратния европейски клубен първенец СК Брага на четвъртфиналите в Шампионската лига по плажен футбол в португалския град Назаре. Варненци озориха класния си съперник като дори поведоха в резултата, впоследствие минаха през изравняване, но в крайна сметка отстъпиха.
Досега португалският тим, който е с огромен бюджет за разлика от българите, мачкаше съперниците си с минимум четири гола разлика, но срещу клуба от морската ни столица срещна сериозен отпор. Възпитаниците на Симеон Христов пишат история на пясъка в Назаре, тъй като най-силното им представяне досега бе стигане до осминафинал през 2018 г., а сега постигнаха четири поредни победи, за да отстъпят в крайна сметка, но са в Топ 8 на Стария континент и имат шанс дори за петото място.
В третата мин. на двубоя Спартак поведе с гол на Мариан Мачиука-Мачи. Той бе намерен с перфектен пас от вратаря Станислав Иванов и с глава матира съперниковия страж, пращайки топката неспасяемо в долния му десен ъгъл. Малко след това обаче Брага изравни с гол от воле на Рубен - 1:1. През първата третина домакините имаха повече положения, но Станислав Иванов прояви на няколко пъти страхотен рефлекс, а на отсрещната врата два пъти близо до още едно попадение бе Мачи, но нямаше късмет. Минута преди края на частта Лео Мартинс със задна ножица покачи на 2:1 за Брага.
Варненци показаха, че не се стряскат от името на съперника и в третата минута на втората третина изравниха. Мачи излезе на добра позиция отляво на атаката, стреля и прати топката в мрежата - 2:2. Малко след това румънецът нямаше късмет с удар отблизо. Три минути преди края на втората третина Лучао се възползва от отскочила от пясъка топка, която излъга вратаря Добромир Господинов, и вкара за 3:2. В последната от вторите 12 минути Брага получи дузпа заради игра с ръка на Мартин Рачев, която Бе Мартинш реализира - 4:2. След изпълнението на центъра от Спартак бе намерен Кристиян Тодоров, който вкара много красив гол с воле и намали на 3:4.
В началото на третата част хубави спасявания направи Станислав Иванов, но в 28-ата мин. Лукао вкара със задна ножица за 5:3. Три минути след това Фабио Коща реализира от дузпа за 6:3 за домакините от Португалия. 35 секунди преди края на двубоя Мачи оформи хеттрика си с удар отблизо след разбъркване пред вратата на Брага, но за повече силите на Спартак не стигнаха.
На варненци им предстоят още два мача в Назаре, които са за разпределението на местата от пето до осмо. Първият е утре преди обяд, когато тимът се изправя срещу руския Криля Советов.
"Няма от какво да се срамуваме. Напротив - изключително съм доволен от показаното от момчетата. Играха срещу отбор, чийто бюджет и възможности са над десет пъти по-големи от нашите. Мисля, че показахме, че в Спартак всички, които играят плажен футбол, се старят да показват едно прилично ниво. Утре продължаваме нашето преживяване в турнира с нов мач и надявам се с нови положителни емоции", заяви след двубоя наставникът на варненци Симеон Христов.