comparemela.com


Марія Заньковецька
Про це повідомляє Укрінформ.
Вона була п’ятою дитиною у багатодітній родині збіднілого дворянина Костянтина Адасовського та міщанки з Чернігова Марії Нефедової.
У 1876-му році вийшла на сцену ніжинського театру. Для цього їй довелося залишити чоловіка, який вважав пристрасне бажання дружини стати акторкою простою жіночою забаганкою.
Творчий злет видатної української актриси розпочався у 1882 у міському театрі Єлисаветграда (нині Кропивницький) під орудою Марка Кропивницького.
Пізніше Марія Заньковецька (вона взяла цей псевдонім на згадку про щасливе дитинство в рідному селі Заньки) працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Карпенка-Карого.
Марко Кропивницький був настільки зворушений грою Заньковецької, що після однієї з репетицій зняв бірюзовий перстень і вдягнув їй на палець зі словами: «Заручаю тебе, Марусю, зі сценою, тепер мені є для кого писати драми». Композитор Петро Чайковський в Одесі виніс їй на сцену лавровий вінок із написом «Безсмертній від смертного».
Заньковецька була серед засновників театру Миколи Садовського в Полтаві, домагалася відкриття в Ніжині стаціонарного державного театру. Коли режисер і актор Гнат Юра у 1912 році не міг знайти кошти для організації гастролей Гуцульського народного театру, Марія Заньковецька позичила йому усі свої коштовності, щоб віддати їх під заставу і отримати кредит. У 1918-му році організувала народний театр «Українська трупа під орудою М. К. Заньковецької». Їй першій у підсовєтській України уряд присвоїв звання Народної артистки республіки.
Панас Саксаганський якось зауважив: «Вона могла затопити театр сльозами» – і це не було перебільшенням, під час гри Заньковецької дехто з надто чутливих глядачів і дійсно втрачав свідомість. Її коронними ролями були Наталка в «Наталці Полтавці» Котляревського, Харитина і Софія в «Наймичці» і «Безталанній» Карпенка-Карого, Одарка і Олена в «Дай серцю волю, заведе в неволю» і «Глитай, або ж павук» Кропивницького, Аза і Цвіркунка в «Циганці Азі» і «Чорноморцях» Старицького.
Встигла Заньковецька знятися і в кіно: грала Наталку в кінофільмі «Наталка Полтавка» (1909), матір у стрічці «Остап Бандура» (1923).
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
читайте також

Related Keywords

Santiago ,Regióetropolitana ,Chile ,Odessa ,Odes Ka Oblast ,Ukraine ,Ukrainian ,Natalie Poltavka ,Mary Zankovetskaya ,Panas Saksahanskoho ,Nicholas Sadowski ,Petro Tchaikovsky ,Michael Staritskogo ,Ivan Karpenko Kary ,Mark Kropivnitskogo ,Chernihiv Mary , ,Nijinsky Theater ,City Theater ,Later Mary Zankovetskaya ,Village Zanko ,Composer Petro Tchaikovsky ,Theater Nicholas Sadowski ,State Theater ,Gnat Jurassic ,Folk Artist Republic ,Natalka Poltava ,Managed Zankovetskaya ,ஸ்யாஂடியாகொ ,சிலி ,ஒடெஸ ,உக்ரைன் ,உக்ரேனிய ,நிக்கோலஸ் சாடோவ்ஸ்கி ,நகரம் திரையரங்கம் ,நிலை திரையரங்கம் ,

© 2024 Vimarsana

comparemela.com © 2020. All Rights Reserved.