comparemela.com


Який сьогодні день 
Всесвітній день без поліетиленових пакетів
За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. В океан щороку потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого. Поліетилен розкладається більше 200 років, а пластик – майже 450 років. 
Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже у понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави.
Верховна Рада України  в червні 2021 року ухвалила закон про заборону розповсюдження пластикових кульків. Чинності він набере вже за пів року. А штрафувати крамниці за використання поліетилену - почнуть за дев’ять місяців.
День "Зробити собі комплімент, стоячи перед дзеркалом"
Дуже часто, коли ми дивимося в зеркало, нам не подобається те, що ми бачимо - не надто ідеальна шкіра обличчя чи будова тіла, не занадто гарна зачіска,  трохи втомлений вигляд, перші зморшки у куточках очей... День "Зроби собі комплімент, стоячи перед зеркалом" покликаний додати нам позитивних емоцій і впевненості, він дає нам можливість похвалити себе і сказати своєму відображенні у дзеркалі підбадьорливі слова:"Я маю приголомшливий вигляд".
Associated Press
День непокори
 Термін громадянська непокора у 1849 році вперше застосував американський письменник Генрі Торо у своєму есе, де навів приклад відмови сплачувати податки, протестуючи проти несправедливості державних діячів. Прояви громадянської непокори продемонстрували Махатма Ганді у боротьбі за свободу Індії, Мартін Лютер Кінг – за громадянські права темношкірих у США.
Громадська непокора застосовувалась для боротьби з соціально-економічною, релігійною, етнічною та расовою дискримінацією. Це свято відзначається саме через ефективність даного методу боротьби за справедливість.
День ангела сьогодні
Яке православне (християнське) свято сьогодні
3 липня — православні вшановують пам'ять Священномученика Методія Патарського.
Методій Патарський
Священномученик Мефодій, єпископ Патарський (Лікійська область в Малій Азії), відрізнявся справжньою чернечою смиренністю. В тих часах багато хто захоплювався ученням Оригена про завчасне існування душ та про злих духів, а Мефодій завжди уміло спростовував цю науку.
Святитель Мефодій був схоплений язичниками, і в 312 році був засуджений до смерті через усікновення глави. Після нього залишилася багата літературна спадщина: твори на захист християнства проти язичництва, виклад православних догматів проти єресі Орігена, моральні повчання, тлумачення Священного Писання.
Також читайте
Традиції: 
Православна церква 3 липня вшановує пам'ять святого мученика Мефодія Патарського, Олімпійського, єпископа. У народі його прозвали Перепелятником за те, що в цей день було заведено полювати на перепелів. 
Прикмети:
Якщо на Мефодія павук плете павутину - буде сухо і ясно.
Лебеді кричать увечері - до негоди.
Де в цей день гупає сова, там може статися пожежа.
Що не можна робити цього дня
Не можна сваритися з близькими. Навпаки, цей день сприятливий для примирень.
Не можна викидати залишки зі столу. Вважається, що потрібно віддавати все зайве нужденним.
Не можна виносити з хати сміття і непотріб - це загрожує бідністю. 
Павуків сьогодні краще не чіпати, можна тільки спостерігати за ними.
Що сталося цього дня
1885 — українські емігранти створили в США перше товариство взаємодопомоги "Братство святого Миколая"
1886 — Карл Бенц з Мангайму зробив перший у світі виїзд на автомобілі власної конструкції, досягнувши швидкості 16 км/год
1917 — Виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України
1928 — у продажу з'явилися перші телевізори
1962 — Франція визнала незалежність Алжиру, оскільки на референдумі за це рішення висловилися 91 % (1 липня). Тимчасовий уряд Алжиру у вигнанні повернувся до країни
1988 — американський крейсер "Вінсеннес" збив іранський пасажирський літак А300, загинуло 298 осіб
1996 — Борис Єльцин на другий термін вибраний президентом Російської Федерації, набравши 53,82 % голосів (лідер комуністів Г. Зюганов набрав 40,41 %).
Хто народився цього дня
1885 — Юліан Буцманюк, український і канадський художник-монументаліст, учень Модеста Сосенка.
1904 — Арон Утевський, український біохімік, член-кореспондент АН УРСР. Автор філософських і літературних творів.
1906 — Василь Атрощенко, український хімік-технолог, академік.
1907 — Володимир Ласовський, український художник, мистецтвознавець та критик, учень Мистецької школи Олекси Новаківського.
1932 — Вадим Іллєнко, український кінооператор, кінорежисер.
1941 — Богодар Которович, скрипаль, диригент, народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України, один із засновників сучасної української скрипкової школи.
1949 — Віктор Колотов, футболіст київського "Динамо", володар Кубка Кубків і Суперкубка.
1961 — Олександр Роднянський, український кінорежисер-документаліст і телепродюсер.
1962 — Том Круз, американський кіноактор, режисер, продюсер, сценарист.
Getty Images
Читайте також:

Related Keywords

Germany ,United States ,India ,Algeria ,Iran ,Kiev ,Ukraine General ,Ukraine ,Canada ,Russia ,France ,Iranian ,Canadian ,French ,Ukrainian ,Soviet ,German ,Boris Yeltsin ,Vadim Illyenko ,Bogodar Kotorovych ,Martin Luther King ,Henry Toro ,Lyubko Deresh ,Alexander Rodniansky ,Charles Benz ,Mahatma Gandhi ,Art School Alex Nowakowski ,N Federation ,Academy Arts Ukraine ,Supreme Council Ukraine ,Asia State ,Manifestations Civil ,Day Angel ,Which Orthodox ,Comm Martyr ,Small Asia ,Saint Methodius ,Sacred Writing ,Comm Saint ,Methodius Spider ,Wide Web ,Vice Versa ,Victory Kiev Prince Sviatoslav Brave ,Artist Ukraine ,Cup Cups ,Volume Cruz ,ஜெர்மனி ,ஒன்றுபட்டது மாநிலங்களில் ,இந்தியா ,அல்ஜீரியா ,இரண் ,கியெவ் ,உக்ரைன் ,கனடா ,ரஷ்யா ,பிரான்ஸ் ,இராநியந் ,கனடியன் ,பிரஞ்சு ,உக்ரேனிய ,சோவியத் ,ஜெர்மன் ,மார்டின் லூதர் கிங் ,மகாத்மா காந்தி ,ஆசியா நிலை ,துறவி முறை ,பரந்த வலை ,துணை நேர்மாறாக ,

© 2024 Vimarsana

comparemela.com © 2020. All Rights Reserved.